Kocioł elektrodowy ATOMIOK

Najbardziej zaawansowany technologicznie kocioł elektrodowy na rynku! Autorskie rozwiązania najbardziej kluczowych podzespołów zapewniają bezpieczną, cichą i niezawodną pracę przez lata.

Kocioł elektrodowy ATOMIOK

Kocioł elektrodowy ATOMIOK

ATOMIOK

Najbardziej zaawansowany technologicznie kocioł elektrodowy na rynku. Zastosowane w nim podzespoły najlepszych polskich oraz światowych producentów jak również autorskie rozwiązania najbardziej kluczowych elementów zapewniają bezpieczną, cichą oraz niezawodną pracę.

Zasada działania

Działanie kotła opiera się na wykorzystaniu przewodnictwa elektrycznego cieczy. Podgrzewana jest ona bezpośrednio przez przepływający przez nią prąd elektryczny, który dostarczany jest przy
użyciu elektrod. Dzięki wyeliminowaniu z układu grzałek elektrycznych została znacząco wydłużona żywotność oraz efektywność całego układu.

Zastosowanie

Kocioł elektrodowy ATOMIOK jest urządzeniem grzewczym przeznaczonym do systemów centralnego ogrzewania (C.O.) domów, mieszkań i pomieszczeń użytkowych jak również do
podgrzewania zasobników ciepłej wody użytkowej (C.W.U.), basenów, jacuzzi oraz nieagresywnych mediów technologicznych w przemyśle. Świetnie sprawdza się jako alternatywne źródło ciepła dla systemów gazowych, pomp ciepła czy kotłów na paliwa stałe.

Co odróżnia ATOMIOKA od konkurencji?

ATOMIOK to kompletny produkt

Kocioł elektrodowy ATOMIOK to kompletne urządzenie grzewcze posiadające wszelkie niezbędne podzespoły: hydrauliczne, elektryczne oraz sterujące w przeciwieństwie do popularnych, sprzedawanych na rynku samych elektrod w osłonie.

Bezpieczeństwo

Kotły elektrodowe ATOMIOK posiadją wielostopniowa kontrolę temperatury, wbudowane zabezpieczenia przeciwporażeniowe, nadprądowe oraz przeciwzwarciowe, a także zabezpieczenia ciśnieniowe.

Jakość potwierdzona badaniami

Kocioł elektrodowy ATOMIOK przeszedł restrykcyjny proces certyfikacji, który gwarantuje pracę zgodną z europejskimi normami, a także bezpieczeństwo użytkowania.

Przyjazny środowisku

Kocioł elektrodowy ATOMIOK - Bezemisyjne źródło ciepła

Bezemisyjne źródło ciepła

Kocioł elektrodowy ATOMIOK jest całkowicie bezemisyjny. Oznacza to, że nie emituje do atmosfery CO2, spalin oraz szkodliwych substancji będąc w 100% ekologicznym i przyjaznym środowisku źródłem ogrzewania.

Kocioł elektrodowy ATOMIOK - Cisza i czystość w domu

Cicha praca i czystość w domu

Dzięki wyeliminowaniu wielkich i głośnych styczników instalacyjnych kocioł elektrodowy ATOMIOK jest niezwykle cichy, a podczas pracy nie generuje on żadnych zabrudzeń utrzymując komfort w ciszy i czystości.

Kocioł elektrodowy ATOMIOK - współpraca z fotowoltaiką

Współpraca z fotowoltaiką

Kocioł elektrodowy ATOMIOK świetnie współpracuje z instalacjami fotowoltaicznymi. Dzięki zaawansowanemu sterownikowi pozwala na wykorzystanie nadwyżek energii zimą, a także lepiej wykorzystać autokonsumpcję latem.

Sterownik kotła kotła elektrodowego ATOMIOK

Wbudowany sterownik instalacyjny

Nieograniczone możliowści

Kocioł elektrodowy ATOMIOK posiada wbudowany sterownik instalacyjny renomowanej polskiej firmy do sterowania obiegami grzewczymi CO, podgrzewem CWU oraz dodatkowymi źródłami ciepła. Wyposażony w duży dotykowy, kolorowy wyświetlacz, łatwy w obsłudze, posiadający wiele możliwości sterowania dodatkowymi urządzeniami takimi jak pompa cyrkulacyjna CWU, pompa bufora czy zawory mieszające. Możliwość ustawienia harmonogramów pracy zapewnia komfortowe i ekonomiczne ogrzewanie domu.

Termostaty pokojowe

Sterownik kotła ATOMIOK współpracuje z szeroką gamą termostatów pokojowych zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych. Zapewniając komfort w ogrzewanych pomieszczeniach niezależnie dla każdego obiegu grzewczego. Zastosowane mogą być dowolne termostaty typu on/off. Dedykowane termostaty przewodowe typu RS dodatkowo dają możliwość zmiany ustawień sterownika bezpośrednio z poziomu termostatu.

Termostat kotła elektrodowego ATOMIOK
Aplikacja do sterowania kotłem elektrodowym ATOMIOK

Sterowanie przez internet

Sterownik kotła elektrodowego ATOMIOK może zostać rozbudowany o sterowanie przez aplikację lub z poziomu przeglądarki internetowej za pomocą modułu internetowego. Wykorzystać można zarówno moduł bezprzewodowy (WiFi) jak również przewodowy (Ethernet). Za pomocą aplikacji można mieć podgląd do aktualnych parametrów instalacji, danych historycznych oraz zmieniać jej ustawienia.

Kocioł elektrodowy ATOMIOK

został zaprojekowany i wykonany w 100% w Polsce!

Bezpieczeństwo

Podczas etapu projektowania kotła elektrodowego ATOMIOK poza niezawodnością i efektywnością równie ważny był aspekt bezpieczeństwa. Kocioł elektrodowy wykorzystuje zjawisko przepływu prądu elektrycznego prze ciecz, dlatego został on wyposażony w szereg różnych zabezpieczeń, aby mieć pewność, że jego użytkowanie będzie w pełni bezpieczne.

Kocioł został wyposażony między innymi w kilku stopniową kontrolę temperatury obiegu wewnętrznego wraz z termicznym wyłącznikiem bezpieczeństwa STB, zabezpieczenia elektryczne takie jak wyłącznik przeciwporażeniowy różnicowoprądowy, wyłącznik zwarciowy, nadprądowy i zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Zastosowanie zbiornika przeponowego oraz zaworu bezpieczeństwa gwarantuje bezpieczną pracę układu hydraulicznego.

Zabezpieczenia kotła elektrodowego ATOMIOK

Zabezpieczenia termiczne

Zabezpieczenia elektryczne

Zabezpieczenia ciśnieniowe

Dane techniczne

Rysunek techniczny kotła elektrodowego ATOMIOK
Dane techniczne kotła elektrodowego ATOMIOK
Więcej informacji na temat kotła elektrodowego ATOMIOK znajdziesz w dokumentacji technicznej dostępnej na naszej stronie.
Niuanse techniczne związane z tym jak działa kocioł elektrodowy i jak jest zbudowany znajdziesz na naszej stronie poświęconej tym zagadnieniom.
Schematy hydrauliczne, które w jasny i klarowny sposób pokazują ogrom możliwości podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK znajdzie na osobnej stronie.

Informacje

Kilka dodatkowych informacji na temat działania kotła elektrodowego ATOMIOK. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie na nie odpowiedzą.

Sprawność energetyczna bliska 100%

Sprawność energetyczna modułu grzewczego kotła elektrodowego ATOMIOK jest bliska 100%. Wynika to z faktu, iż w większości przemian energetycznych część energii zamienia się w ciepło i jest to efekt niepożądany. W przypadku kotłów elektrodowych wykorzystuje się to zjawisko przez co prawie 100% energii elektrycznej można zamienić na energię cieplną.

Klasa energetyczna D

Kocioł elektrodowy ATOMIOK posiada klasę efektywności energetycznej D. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wszystkie kotły elektryczne wykorzystujące energię elektryczną jako jedyne źródło energii będą posiadały klasę energetyczną D. Wynika to ze średniej efetywności pruodukcji energii elektrycznej na tereniu Unii na poziomie ok 40%.