Schematy

Schematy hydrauliczne podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK do nowych i modernizowanych instalacji ogrzewania pomieszczeń i CWU. Podłączenie kotła elektrodowego z innymi źródłami ciepła.

Kocioł elektrodowy ATOMIOK to doskonałe źródło ciepła w systemach ogrzewania domów i budynków komercyjnych. Niezawodność, łatwość montażu oraz niewielkie rozmiary sprawiają, że nada się on zarówno do małych domów jak i wielkich obiektów przemysłowych. W przypadku większych instalacji istnieje możliwość łączenia kotłów w kaskady.

Kotły elektrodowe ATOMIOK świetnie nadają się do nowych oraz modernizowanych instalacji zarówno ogrzewania podłogowego i grzejnikowego. Moc kotła oraz temperatura wody na wyjściu jest niezależna od temperatury zewnętrznej.

Poza ogrzewaniem budynków kocioł elektrodowy ATOMIOK sprawdza się również rewelacyjnie jako podgrzewacz ciepłej wody użytkowej (CWU) w zasobnikach z wężownicami.

Dzięki swojej wszechstronności i zaawansowanemu sterownikowi kotły elektrodowe ATOMIOK mogą być również wykorzystywane do podgrzewania wszelkich nieagresywnych mediów stosowanych w przemyśle.

Schemat podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z jednym obiegiem grzewczym instalacji ogrzewania podłogowego

#1

Schemat bezpośredniego podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z jednym obiegiem grzewczym do instalacji ogrzewania podłogowego. Temperatura pomieszczenia ustawiana jest na termostacie pokojowym.

Schemat podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z jednym obiegiem grzewczym instalacji ogrzewania grzejnikowego.

#2

Schemat bezpośredniego podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z jednym obiegiem grzewczym do instalacji ogrzewania grzejnikowego. Temperatura pomieszczenia ustawiana jest na termostacie pokojowym lub głowicy termostatycznej grzejnika.

Schemat podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z dwoma obiegami grzewczymi (grzejniki + podłogówka)

#3

Schemat podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z dwoma obiegami grzewczymi (podłogówka + grzejniki) zasilanymi poprzez sprzęgło hydrauliczne. Temperatura w pomieszczeniach ustawiana jest na termostatach pokojowych lub głowicy termostatycznej grzejnika.

Schemat podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z jednym obiegiem podłogówki i zasobnikiem CWU.

#4

Schemat podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z jednym obiegiem grzewczym instalacji podłogowej i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (CWU). Temperatura w pomieszczeniach ustawiana jest na termostacie pokojowym. Zasobnik CWU z wężownicą podgrzewany jest poprzez 3-drogowy zawór przełączający sterowany bezpośrednio ze sterownika kotła. Temperaturę CWU oraz harmonogram pracy ustawia sie na sterowniku kotła. Sterownik kotła może również kontrolować pracę pompy cyrkulacyjnej CWU.

Schemat podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z jednym obiegiem grzejnikowym i zasobnikiem CWU.

#5

Schemat podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z jednym obiegiem grzewczym instalacji grzejnikowej i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (CWU). Temperatura w pomieszczeniach ustawiana jest na termostacie pokojowym lub głowicy termostatycznej grzejnika. Zasobnik CWU z wężownicą podgrzewany jest poprzez 3-drogowy zawór przełączający sterowany bezpośrednio ze sterownika kotła. Temperaturę CWU oraz harmonogram pracy ustawia sie na sterowniku kotła. Sterownik kotła może również kontrolować pracę pompy cyrkulacyjnej CWU.

Schemat podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z dwoma obiegami grzewczymi i zasobnikiem CWU.

#6

Schemat podłączenia kotła elektrodowego ATOMIOK z dwoma obiegami grzewczymi (podłogówka + grzejniki) zasilanymi poprzez sprzęgło hydrauliczne i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (CWU). Temperatura w pomieszczeniach ustawiana jest na termostatach pokojowych lub głowicy termostatycznej grzejnika. Zasobnik CWU z wężownicą podgrzewany jest poprzez 3-drogowy zawór przełączający sterowany bezpośrednio ze sterownika kotła. Temperaturę CWU oraz harmonogram pracy ustawia się na sterowniku kotła. Sterownik kotła może również kontrolować pracę pompy cyrkulacyjnej CWU.

Schemat podłączenia dwóch kotłów elektrodowych ATOMIOK w kaskadzie przez wymiennik płytowy do wanny technologicznej.

#7

Schemat podłączenia dwóch kotłów elektrodowych ATOMIOK w kaskadzie do podgrzewania wanny technologicznej poprzez wymiennik płytowy. Temperatura ogrzewanego medium zadawana jest na sterowniku kotła lub może pracować on poprzez sygnał start/stop.